REZANIE BETÓNU - JADROVÉ VŔTANIE - REZANIE PANELU


Naša spoločnost sa zaoberá rezaním betónu a panelov suchou metódou ( do 100 mm) a mokrou metódou   ( do 530 mm). Jadrovým vŕtanim do priemeru 400 mm a frézovanim drážok na elektriku. Demolačnými, búracími a výkopovými prácami, odvozom stavebného odpadu a statickými posudkami.


JADROVÉ VŔTANIE DO ŽELEZOBETÓNU
JADROVÉ VŔTANIE DO ŽELEZOBETÓNU

Vykonáva sa špeciálnymi vŕtacími strojmi s diamantovými vrtákmi o ø 20 - 400 mm. Tieto práce sa vykonávajú na vŕtanie otvorov cez steny, alebo podlahy pre vodu, kanalizáciu, klimatizáciu, vzduchotechniku a plyn, alebo na kotvenie strojov a zariadení.

Tieto práce sú bezprašné, nakoľko sa na chladenie používa voda, ktorá sa odsáva profesionálnymi vysávačmi.

Vŕtané diery sú presné, nenarúšajú statiku otrasmi a diamantové vrtáky dokážu vŕtať aj stavebnú armatúru, preto sa dajú uskutočniť na ktoromkoľvek mieste.REZANIE BETÓNU MOKROU METÓDOU
REZANIE BETÓNU MOKROU METÓDOU

Rezanie sa vykonáva vysoko profesionálnymi stenovými pílami, špeciálnymi diamantovými kotúčmi o ø 500 - 1200 mm na rezanie stien od hrubky 150 - 530 mm.

Stenová píla sa pripevní na špeciálnu lištu, preto je rez vedený úplne rovno a možno rezať aj v  dotykových bodov podlahy a bočných stien a nevyžaduje náročné murárske práce.

V tomto prípade sa používa na chladenie voda, ktorá sa odsáva vysávačmi. Na utesnenie špár, aby voda nepretekala do spodných podlaží sa používa polyuretánová pena.

REZANIE BETÓNU SUCHOU METÓDOU
REZANIE BETÓNU SUCHOU METÓDOU

Táto metóda sa používa na rezanie otvorov do betónových stien do hrúbky 100 mm, alebo stien tehlových, prípadne ak si majiteľ neželá, aby sa použilo rezanie chladené vodou, ktoré by spôsobilo vytopenie drevených podláh, ostriekanie maľovky prípadne vytopenie spodných poschodí. Suché rezanie sa prevádza reznými pílami o priemere 230 - 300 mm,  na chladenie sa používa profesionálny vysávač, ktorý taktiež slúži na odsávanie prachu.