JADROVÉ VRTANIE BRATISLAVA

 

Jadrové vŕtanie/diamantové vŕtanie je v podstate zhotovovanie otvorov do betónov, armovaných betónov, muriva, kameňa, tehly či iných materiálov.
Ide o presné a pomerne tiché vŕtanie bez vibrácií. Využíva sa všade, kde je potrebné viesť klimatizačné, odpadové, kúrenárske, čí iné technologické potrubia.


Vŕtať je možné takmer v akejkoľvek polohe - zvisle, vodorovne aj pod uhlom. Výhody tejto technológie sú hlavne bezprašnosť, keďže vrt je chladený a tým pádom aj čistený vodou, celý výkon vrtu je v podstate úplne bez vibrácii, čo pozitívne vplýva na celú stavbu.

Obrovskou výhodou je rýchlosť, s porovnaním s inými technológiami, ktoré častokrát vôbec neprichádzajú do úvahy. 
Jadrovým vŕtaním šetríte čas, peniaze a svoj domov. Namiesto zdĺhavého vysekávania otvoru pomocou príklepových vŕtačiek alebo kladív máte aj dieru s veľkým priemerom spravenú v priebehu pár minút. 


Ďalšou výhodou tejto technológie je, že pri vŕtaní sa vytvára minimálny odpad - takzvané "jadro". Pri jadrovom vŕtaní treba vo väčšine prípadov zabezpečiť chladenie vrtáku vodou, ktorá odteká do okolia ako kal. Tomuto sa dá zabrániť použitím odsávacích adaptérov a gumovými manžetami, čo umožňuje bezpečne a pohodlne vŕtať aj v už spustených prevádzkach, prípadne bytových jadrách.